ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Освітній та науковий потенціал

Право самбірчан на отримання базової та повної загальної освіти у 2017-2018 навчальному  році забезпечувало 9 загальноосвітніх навчальних закладів – гімназія, 7 шкіл I-III ступеня, школа I ступеня № 2.  У   школах міста  навчається 3 719 учнів. Для підвищення якості навчально-виховного процесу, забезпечення 100-відсоткового охоплення  дітей 5-річного віку дошкільним вихованням у 2017 році СШ № 9 реорганізовано у навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад». 

Крім того, в м.Самборі функціонує 2 позашкільні установи:  Дитячо-юнацька спортивна школа та Центр Позашкільної освіти. В 134 групах та гуртках позашкільних установ охоплено 1 787 учнів та молоді.  

У Самборі функціонує КЗ Самбірська ЦРЛ, яка надає медичні послуги міста та Самбірського району. Самбірська ЦРЛ надає первинну та вторинну допомогу. В лікувальному корпусі знаходяться відділення Самбірської ЦРЛ: терапевтичне, кардіологічне, неврологічне, гінекологічне, онкологічне, хірургічне, операційне, травматологічне, урологічне, офтальмологічне, отоларингологічне та пункт медичної допомоги.

Сферу культури в місті представляють 1 бібліотека, фонд яких становить понад 48 тис. примірників, 1 палац культури Народний дім, 1 музична школа, історичний музей ім.Л.КУРБАСА, основний і допоміжний фонди якого становить понад  7 тис. експонатів, 2 парка культури та відпочинку, школа декоративно-ужиткового мистецтва та Туристично-інформаційний Центр

Для організації і проведення спортивної і фізкультурно-оздоровчої роботи в місті створена наступна спортивна база: 1 стадіон, 3 спортивні майданчики, 2 поля з тренажерним обладнанням, 10 спортивних залів та 4 приміщення пристосовані для занять спортом.

Близько 7 тисяч дітей та дорослих займаються в кружках і секціях за різноманітними напрямами, біля 8 тисяч людей охоплені оздоровчою роботою на підприємствах  та установах міста.

Вищі навчальні заклади:

  • Самбірське училище культури

            Здійснює підготовку фахівців за спеціальностями:

  •  "Народна художня творчість";
  •  "Бібліотечна справа";
  •  "Хореографія".

Самбірський технікум економіки та інформатики

Провадження освітньої діяльності у Самбірському технікумі економіки та інформатики здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на відповідні напрями та спеціальності

Здійснює підготовку фахівців за спеціальностями:

  • "Розробка програмного забезпечення"
  • "Економіка підприємства"
  • "Прикладна статистика"
  • "Комерційна діяльність"

Вищий навчальний комунальний заклад Львівської обласної ради «Самбірський медичний коледж» – державний медичний навчальний заклад І-го рівня акредитації, який готує фахівців кваліфікації «молодший спеціаліст» відповідно до сучасних потреб і світових стандартів в органічному поєднанні з національною культурою, історією та народними традиціями України. 

Самбірський державний педагогічний коледж імені Івана Филипчака успішно готує педагогічні кадри, має сформований кадровий потенціал, належну навчально-матеріальну базу, розроблене за сучасними вимогами навчально-методичним забезпеченням

  • Самбірський професійний ліцей сфери послуг є державним професійно-технічним навчальним закладом ІІ атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної освіти. Здійснює підготовку фахівців за спеціальностями: обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, офіціант, бармен, кухар, кондитер, продавець продовольчих товарів, тощо.

Здійснює підготовку фахівців за спеціальностями:

 Обліковець (реєстрація бухгалтерських даних), електрогазозварювальник, слюсар із ремонту автомобілів, електромонтер із ремонту та обслуговування електрообладнання, кондитер.